Rowerzyści - chrońcie stawy!

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykułWiosna to idealny czas, by wyjść z domu i poruszać się na świeżym powietrzu. Ścieżki rowerowe pełne są już miłośników jednośladów, szusujących po swoich ulubionych trasach. Fani dwóch kółek powinni jednak pamiętać, że nawet w ciepły, słoneczny dzień ich stawy narażone są na przewianie. Jest na to sposób - jedne z najlepszych w Polsce ocieplaczy firmy IL-TEX.

Kultura fizyczna staje się w naszym kraju coraz popularniejsza. I bardzo dobrze! Nie od dziś wiadomo, że uprawianie sportu pozytywnie wpływa na układ krwionośny i oddechowy, poprawia pracę serca, zwiększa wydolność mięśni, pozwala się odstresować i patrzeć na życie z większym optymizmem. W ferworze fizycznej aktywności nie powinniśmy jednak zapominać o własnym zdrowiu i bezpieczeństwie. Dotyczy to zwłaszcza rowerzystów narażonych na wypadki drogowe i wystawionych na działanie naszej nieprzewidywalnej, polskiej pogody. Kask, ochraniacze, nieprzemakalne obuwie, oddychająca odzież, kurtka chroniąca przed wiatrem to tylko połowa sukcesu. Niewielu rowerzystów zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest ochrona stawów kolanowych - najbardziej ze wszystkich części ciała narażonych na przewianie. A jak tu jeździć, gdy kolana "nie działają"?

Wychłodzenie stawów nie od razu skutkuje stanem zapalnym - bóle mogą pojawić się dopiero po jakimś czasie, nawet po kilku latach. Zaniedbanie profilaktyki często skutkuje powstaniem stanów zwyrodnieniowych i reumatyzmu. Brzmi poważnie? Tak, a na dodatek wymaga długotrwałego leczenia i rehabilitacji. Dlatego warto pomyśleć o swoim zdrowiu zanim narazimy je na szwank. Najlepszym sposobem na ochronę stawów kolanowych są ocieplacze. Na polskim rynku wysokiej klasy, profesjonalne pasy ocieplające dla sportowców produkuje firma Fani dwóch kółek powinni jednak pamiętać, że nawet w ciepły, słoneczny dzień ich stawy narażone są na przewianie. Jest na to sposób - jedne z najlepszych w Polsce ocieplaczy firmy IL-TEX.

Są one wykonane z wysokogatunkowej wełny owiec rasy merynos, cenionych ze względu na szlachetne runo. Włókna tego typu są dziesięciokrotnie cieńsze od ludzkiego włosa, a przy tym bardzo sprężyste i mocne, dzięki czemu wykonane z nich tkaniny cechują się miękkością i ponadprzeciętną trwałością. Ocieplacze stawowe zrobione z takiej wełny posiadają właściwości regulujące temperaturę w miejscu okrytym dzianiną. Pozwalają w naturalny sposób oddychać skórze i zapobiegają powstawaniu nadmiernej wilgoci w miejscu styku tkaniny z ciałem. Produkty z wełny merynosów są przewiewne, ale dzięki właściwościom termoizolującym skutecznie chronią rowerzystów i motocyklistów przed jesiennym chłodem. Grzeją i równocześnie zapobiegają przegrzaniu się skóry. Są przy tym miękkie i przyjemne dla skóry.

Te cienkie i elastyczne ocieplacze wystarczy założyć na kolana pod wierzchnią odzież, dzięki czemu nie krępują ruchów nóg w czasie jazdy jednośladem,. Pas mocuje się w łatwy sposób przy pomocy taśmy z rzepem i gumką, bez ryzyka, że ocieplacz się zsunie. Produkt dostępny jest w czterech rozmiarach: S, M, L, XL. Ocieplacze firmy IL-TEX są bezpieczne, a o ich właściwościach profilaktycznych i rehabilitacyjnych świadczy wpis do rejestru wyrobów medycznych.

Z tych innowacyjnych pasów korzystać mogą nie tylko sportowcy. Ocieplacze firmy IL-TEX sprawdzą się doskonale również w przypadku urazów kończyn, schorzeń zwyrodnieniowych stawów, bólów reumatycznych, stanów przeciążeniowych i zapalnych mięśni i powięzi oraz zespołów bólowych stawu kolanowego.

Oprócz ocieplaczy na kończyny dolne w ofercie IL-TEX-u znajdują się również: pasy barkowe, łokciowe, ocieplacze biodrowe i na nadgarstek.

Produkty dostępne są w aptekach oraz w internetowym sklepie firmowym pod adresem: www.il-tex.com.pl.

Ocieplacze i pasy IL-TEX - wskazania i w profilaktyce następujących dolegliwości:

- urazy (złamania, zwichnięcia, niestabilność stawów),
- zmiany zwyrodnieniowo-zniekształcające,
- infekcje narządów ruchu,
- gościec reumatoidalny,
- schorzenia reumatyczne (np. zapalenia mięśni, ścięgien i powięzi),
- stany przeciążeniowe i zapalne mięśni, ścięgien, powięzi i wiązadeł,
- zespoły bólowe ostre i przewlekłe przy porażeniach nerwów oraz zaburzeniach układu krążenia,
- dolegliwości układu moczowego (stosuje się pasy krzyżowo-lędźwiowe),
- bóle mięśni i stawów spowodowane przeziębieniami i przewianiem.

..........................................................
Firma IL-TEX z Zawiercia to jeden z liderów na krajowym rynku producentów pościeli wełnianej, antyalergicznej i dekoracyjnej, a Iltuś to jej autorski produkt, zastrzeżony w urzędzie patentowym. Naturalne produkty sypialniane IL-TEX-u wykonane są z wełny merynosów - szlachetnych gatunków owiec australijskich i nowozelandzkich.

Więcej informacji: www.il-tex.com.pl