Oko w oko ze słońcem

Autor: Katarzyna Fabijanczyk
Drukuj artykuł

Tropikalna fala upałów i nadmierna ilość słońca nie sprzyjają delikatnej skórze wokół oczu. Jak ją chronić i pielęgnować, aby zachowała jędrność i elastyczność przez całe lato?

Skóra w okolicach oczu jest szczególnie wrażliwa na intensywne działanie promieni słonecznych ? wysuszają ją, co przyspiesza procesy starzenia i podrażniają. W efekcie, zamiast cieszyć się wspaniałą pogodą walczymy z opuchlizną oraz powstającymi pod oczami zmarszczkami. Jak zatem dbać o skórę wokół oczu, aby zawsze wyglądała promiennie i młodo?

Obowiązkowo powinnyśmy zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne zawierające co najmniej podstawowy ochronny filtr UV. Zabezpieczą oczy przed szkodliwym promieniowaniem UVA, UVB i UVC i zapobiegną ich zbyt częstemu mrużeniu, które nasila powstawanie zmarszczek. Odpowiednio dobrane do twarzy, będą stanowić także doskonałe uzupełnienie naszej stylizacji.

Skóra pod oczami powinna być optymalnie dotleniona i nawilżona. Wystarczy codzienna porcja specjalistycznego kremu, żelu czy serum wklepanego delikatnie w okolice oczu i pozostawionego do samoistnego wchłonięcia, a szybko zauważymy pierwsze efekty naszych starań. Oczywiście, wszystkie tego typu preparaty powinny odpowiadać potrzebom skóry ? tylko właściwie dobrane zaowocują oczekiwanymi zmianami.

To jednak nie wszystko ? skórze pod oczami warto zafundować od czasu do czasu intensywnie nawilżającą bombę np. przy pomocy specjalnych płatków, które doraźnie oddziałują na obszary pod oczami i szybko pomogą poprawić ich kondycję. Jeśli chcemy dotlenić i nawilżyć skórę warto wypróbować kolagenowe płatki pod oczy z kwasem hialuronowym, np. PRESTIGE COSMETICS (ok. 7 zł). Poprzez intensywne działanie nawilżające ujędrniają skórę wokół oczu, a dzięki cząsteczkom kwasu hialuronowego dotleniają głębokie warstwy skóry redukując opuchliznę i cienie pod oczami. W regeneracji skóry pod oczami i walce ze zmarszczkami pomocne okażą się natomiast płatki z drobinkami złota. Je także znajdziemy w linii kosmetyków PRESTIGE COSMETICS. Zawarte w nich składniki aktywne wnikają w głąb skóry powodując spłycenie istniejących bruzdek mimicznych i zapobiegają powstawaniu nowych. Dodatkowo drobinki złota rozświetlają skórę, sprawiając, że nabiera blasku i świeżości. Zaletą płatków pod oczy jest prosty i przyjemny sposób aplikacji. Wystarczy wyjąć je z pudełka i położyć pod oczami na kilkanaście minut przed snem bądź podczas codziennej kąpieli.

Nie zapominajmy także o domowych sposobach ? zabiegi z wykorzystaniem kremów i plasterków ogórka czy specjalne maski chłodzące są skuteczne jeśli będą powtarzane regularnie. Pochłaniają jednak zdecydowanie więcej czasu, dlatego dla wszystkich kobiet, które w swoim rozkładzie dnia mają zagospodarowaną prawie każdą minutę, polecamy proste i gotowe rozwiązania.

Więcej informacji: www.switpharma.pl