Podłoga w stylu Wineo - laminowane panele podłogowe

Autor:
Drukuj artykuł

Wielu osobom, które stają przed wyborem stylu urządzenia wnętrza wydaje się, że mają tylko dwa wyjścia - klasykę oraz nowoczesność. Nic bardziej mylnego - różnorodnych trendów jest bardzo wiele, nierzadko różnią się one niuansami, ale właśnie te detale nadają smaku całej stylizacji. Który kierunek wybrać, aby odpowiadał naszym potrzebom? Poniżej kilka podpowiedzi czym charakteryzują się konkretne trendy i jaką podłogę wybrać, aby stanowiła doskonałą podstawę dla całej koncepcji.

Funkcjonalna nowoczesność

Nowoczesny styl aranżacji wnętrz od kilku lat wiedzie prym w wielu - nie tylko polskich - domach. Skupia się on przede wszystkim na prostocie, funkcjonalności, oszczędności zdobień i stonowanych barwach. Ważną rolę w tym przypadku odgrywa światło. Jego zadaniem jest eksponowanie dodatków, których jest stosunkowo niewiele. Odpowiednio dobrane oświetlenie powinno podkreślać fakturę powierzchni, jak również wydobywać głębię zastosowanych kolorów. A tych jest zazwyczaj niewiele. Nierzadko pierwszoplanową rolę grają fototapety (często utrzymane w czarno-białej kolorystyce lub w sephi) oraz duże, otwarte przestrzenie pokryte jedną płaszczyzną podłogi na całym obszarze. W takim wnętrzu najlepiej sprawdzi się podłoga wyrazista, a jednocześnie prosta w formie. Kolekcja paneli laminowanych Marena XL V4 marki Wineo to kwintesencja nowoczesności, którą podkreśla m.in. większy rozmiar desek (1845x243 mm). Kolorystykę tego typu aranżacji uzupełnią ciemne panele w wersji Dąb Tennessee mokka, a ich matowe wykończenie nie zaburzy charakteru całości.

Klasyka na topie

Wielbiciele tradycyjnego wzornictwa odnajdą się w stylu klasycznym, który opiera się często na eleganckich, drewnianych meblach, nierzadko bogato zdobionych rzeźbionymi detalami. W takim wnętrzu rządzi porządek i symetria. Ważne miejsce zajmuje tu również szkło - zarówno ozdobne kryształy, przeszklenia w szafach, jak również znacznych rozmiarów lustra. Przy urządzaniu wnętrza w stylu klasycznym niezwykle ważną rolę odgrywa wybór odpowiedniej podłogi. Najlepiej, jeśli nawiązuje ona stylistycznie do mebli - stawiamy więc na drewniane dekory o wyrazistych słojach, w ciepłych i naturalnych kolorach, jak np. panele laminowane z kolekcji Marena V2 o dębowych wzorach i dwustronnej v-fudze, które doskonale naśladują prawdziwe deski. W ciemnej, klasycznej kolorystyce idealnie sprawdzi się propozycja marki Wineo w kolorze Dąb Zamkowy, a w jaśniejszej - Dąb Szampański lub Dąb Tyrolski Creme.

Powrót z dalekiej podróży

Egzotyczną odmianą klasycznych inspiracji jest styl kolonialny. W tym przypadku również stawiamy na masywne meble, jednak w egzotycznej odsłonie (np. mahoń, wenge) i obowiązkowo w ciemnej, głębokiej kolorystyce. Charakter wystroju uzupełniają naturalne dodatki, przypominające pamiątki z dalekich podróży - bambusy, materiały rodem z afrykańskiej wioski, drewniane figurki. Całe wnętrze utrzymane jest w kolorach ziemi, podobnie jak wybrane panele z kolekcji Marena Maxi V2.
Ciemny Dąb Kahlua czy Dąb Orzechowy nadadzą całej stylizacji charakteru, podkreślą egzotykę pomieszczenia, stanowiąc jednocześnie nawiązanie do naturalnego wzornictwa i drewnianych akcesoriów.

Angielska herbata

Subtelniejszą odmianą klasyki jest styl angielski, który kojarzy się przede wszystkim ze światłem, lekkością, a czasem wręcz z romantyzmem. Duża część wyposażenia wnętrza utrzymana jest w różnych odcieniach bieli. Jasne meble, podłogi i ściany optycznie powiększają wnętrze, nadają przestrzeni. Jednolicie biała podłoga może być jednak zbyt ryzykownym rozwiązaniem. Najlepiej sprawdzą się drewniane dekory z wyraźnym rysunkiem słojów nawiązujących do naturalnego w wersji bielonej lub postarzanej Biały Dąb Tennessee z kolekcji Marena XL V4 lub Biały Dąb Tyrolski Marena V2 doskonale dopasują się do angielskiego stylu. Ozdobna porcelana i tkaniny z kwiecistym motywem w pastelowych odcieniach uzupełnią całość aranżacji.

Mniej znaczy więcej

Osoby, którym sielankowy klimat nie odpowiada mogą odnaleźć swoją drogę w stylu minimalistycznym. Prostota formy w tym przypadku nabiera zupełnie nowego znaczenia - jest dosłowna. Minimalizm stawia na ograniczenie trójwymiarowości - uzyskiwanie wrażenia głębi we wnętrzu nie jest pożądane. Nieskomplikowane kształty, minimum elementów dekoracyjnych, podstawowa kolorystyka, surowe materiały - tak w skrócie opisać można ten trend. Podłoga przypominająca drewniane wykończenie może stanowić zarówno naturalne uzupełnienie całości, jak i wyraźny kontrast. Ważne, aby jej kolorystyka była chłodna, wręcz metaliczna. Kolekcja paneli laminowanych Marena V2 proponuje srebrny lub antracytowy Dąb Tyrolski. Ciekawie będzie prezentować się też wersja Marena Maxi V2 w jaśniejszym, ale metalicznym kolorze Dąb Alaska o strukturze jedwabisto-matowej lub Marena XL V4 w wariancie Dąb Tennessee platynowy o powierzchni matowej.

Podłoga powinna być nie tylko estetyczna i dopasowana do całej stylizacji, ale również funkcjonalna i wytrzymała - ma bowiem służyć nam przez wiele lat czy wręcz dekad. Podłogi laminowane Marena marki Wineo to coś więcej niż stylowe wykończenie - wysokiej jakości materiały i niezwykła precyzja wykonania sprawiają, że stanowią one doskonałe połączenie walorów użytkowych i wizualnych.WITEX, od stycznia wspólnie z Windmöller Flooring funkcjonujący pod jedną marką WINEO?, to firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji wysokogatunkowych podłóg. O jej niewątpliwym wkładzie w rozwój tej dziedziny przemysłu świadczy m.in. fakt, iż należy do grona współwynalazców podłogi laminowanej. Dzięki dostosowaniu usług do potrzeb Klientów i partnerskiej współpracy handlowej WITEX cieszy się dużym uznaniem wśród odbiorców na całym świecie.

Producent:
WITEX Polska Spółka z o.o.
ul. Mińska 38, 54-610 Wrocław
http://www.witex.com