Wiosenne porady wzmacniające włosy

Autor:
Drukuj artykuł

Zima nie jest łaskawa dla naszych włosów. Niskie temperatury, suche powietrze w pomieszczeniach, noszenie czapek, gorsze samopoczucie wynikające z mniejszej ilości światła słonecznego sprawiają, że włosy stają się łamliwe, pozbawione blasku, elektryzują się, wypadają. Marzec, kiedy wiosna puka do drzwi, to dobry moment by zadbać o poprawę kondycji włosów. Podpowiadamy, jak przywrócić im piękny, zdrowy wygląd.

1. Zadbaj o dietę
Dieta ma szczególny wpływ na kondycję włosów. Stan cebulek włosów można poprawić wybierając produkty bogate w kwasy omega 3, które znajdują się w rybach morskich, olejach roślinnych, orzechach włoskich.

2. Pielęgnuj cebulki
Francuski stylista włosów, Rene Furterer zwykł mawiać, że ?piękne włosy rosną na zdrowej skórze głowy tak, jak roślina na żyznej glebie", a więc kondycja włosów w znacznym stopniu zależy od prawidłowego odżywienia cebulki włosa. Szukajmy preparatów, które zapewniają intensywną pielęgnację, odżywiają cebulki włosów i pobudzają mikrokrążenie w skórze głowy, np. ampułki Complexe 5 marki Rene Furterer.

3. Piling skórę głowy
Codziennie oczyszczamy twarz, dbamy o demakijaż, pilingujemy ciało. Rzadko zwracamy uwagę, iż skórę głowy również może zanieczyszczać łój, pot, pozostałości kosmetyków. Dlatego raz na kilka dni można pomyśleć o pilingu skóry głowy, który pozwoli jej oddychać, pobudzi krążenie i będzie sprzyjać zdrowiu włosów (specjalistycznych produktów warto szukać w salonach fryzjerskich lub u trychologów, np. peeling marki Simone Trichology).

4. Spłukuj chłodną wodą
Każde mycie włosów zakończ płukaniem w chłodniejszej wodzie. To doskonały sposób na zamknięcie łuski włosa, a więc na wygładzenie i blask. Ta rada przyda się również osobom z problemem przetłuszczających się włosów.

5. Dodaj płukankę
Płukanie w chłodniejszej wodzie można połączyć z dodaniem płukanki o kwaśnym pH, która także zamknie łuski włosów, usunie osady wapniowe, nada włosom piękny blask i lekkość. W sklepach i aptekach dostępne są kosmetyki tego typu, np. płukanka na bazie rumianku Klorane.

6. Zapobiegaj łamliwości
Przede wszystkim zwróć uwagę na szczotkowanie. Najlepiej rozczesywać włosy, gdy są już niemalże suche. Energiczne rozczesywanie mokrych włosów może spowodować rozciągnięcie struktury włosa i oddzielenie powłoki keratynowej od warstwy rdzenia.

7. Kompresy, aby przewrócić blask
Kompresy możesz wykonać samodzielnie w domu, najlepiej 2 razy w tygodniu. Maskę bogatą w oleje roślinne, proteiny jedwabiu, keratynę nałóż na ok. 20 min. Pamiętaj, aby owinąć włosy folią aluminiową. Do domowego spa dla włosów przyda się np. olejek Karite Rene Furterer.

8. Unikaj elektryzowania
Warto wybrać takie kosmetyki, które mają działanie wygładzające i nawilżające. Ich zadaniem będzie wzmocnić osłabione włókno, uchronić przed złamaniami włosa i rozdwajaniem, przywrócić blask, oraz umożliwić łatwe rozczesywanie (do wyboru np. linia Lissea Rene Furterer lub linia z papirusem Klorane).


9. Jeśli włosy wypadają?
Kondycja włosów zwykle odzwierciedla trudniejsze momenty w naszym życiu po około 3 miesiącach, stąd często wczesną wiosną zauważamy okresowe wypadanie włosów spowodowane sezonem zimowym, mniejszą ilością światła słonecznego, jesiennymi szarugami. Jeśli zauważasz zwiększone wypadanie włosów, zadbaj o dietę (punkt 1) oraz taką pielęgnację włosów, która pobudzi cebulki włosów (patrz punkt 2 i 3) i wzmocni strukturę włosa. Warto zaopatrzyć się w preparaty na bazie naturalnych składników (np. linia witaminami z grupy B i chininą marki Klorane lub szampon Forticea Rene Furterer) lub opatentowanymi składnikami (np. kuracja szampon i tonik marki Novoxidyl).

10. Czas na objętość
Z pierwszymi cieplejszymi powiewami wiosny z ulgą uwalniamy włosy spod czapek. Teraz można w pełni cieszyć fryzurami. Do zwiększania objętości polecamy kosmetyki z naturalnymi składniami, które są przyjazne i nie obciążają włosów (np. Rene Furterer Volumea lub linia Klorane z wyciągiem z lnu).