Szlakiem śródziemnomorskich inspiracji - kolekcja Plaza marki Polbruk

Autor:
Drukuj artykuł

Sezon wakacyjnych wojaży rozpoczęty. Południe Europy kusi turystów zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, sprzyjającą aurą i gościnnością mieszkańców. I choć nie każdy należy do grona szczęśliwców, którym dane obcować z urokami tych magicznych zakątków, klimat śródziemnomorskich terenów możemy z łatwością stworzyć urządzając strefę wypoczynku we własnym ogrodzie. Wszystko za sprawą odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni i zastosowanej nawierzchni. Płyty tarasowe Polbruk Plaza w zależności od naszych upodobań równie dobrze oddadzą charakter francuskiej Riwiery, jak i hiszpańskiego pueblo.

Rajskie patio

Któż z nas podczas podróży wzdłuż wybrzeży Europy nie zachwycał się urzekającymi, zacienionymi miejscami, zazwyczaj stanowiącymi centralny punkt w przydomowym ogrodzie? Nuta zazdrości jest uzasadniona, gdyż wszyscy marzymy o miejscu, w którym możemy zrelaksować się po trudach dnia i oddać się chwilom wytchnienia na świeżym powietrzu - szczególnie w upalne, letnie wieczory. Miejscem idealnie stworzonym do takiego wypoczynku jest patio - zapewnia ono poczucie intymności, kameralną atmosferę, tworząc odosobnioną zieloną przestrzeń. Ten charakterystyczny, zwłaszcza dla kultury hiszpańskiej, element zabudowy możemy stworzyć także z dala od śródziemnomorskich terenów. Powinniśmy jednakże mieć na uwadze kilka kwestii. Aranżując patio lub przydomowy taras warto zadbać o dobór niezbędnej, bujnej roślinności w postaci np. rabat z ziołami, pnących róż czy też okazałych drzew, która świetnie osłonią przestrzeń, równocześnie spełniając funkcję dekoracyjną. W roli ozdób doskonale sprawdzą się także elementy małej architektury, takie jak: fontanna, drewniane ławeczki oraz ogrodowe rzeźby.

Urządzając tego typu miejsca nie możemy zapominać przede wszystkim o nawierzchni, która odgrywa tu kluczową rolę. Oddanie śródziemnomorskiego klimatu będzie możliwe dzięki, imitującym strukturą naturalny piaskowiec, płytom Polbruk Plaza. Za sprawą stonowanej kolorystyki naśladującej prawdziwy kamień, która podkreśla oryginalną, delikatnie profilowaną fakturę kostek, uzyskamy efekt niepowtarzalnej nawierzchni. Płyty z kolekcji Polbruk Plaza dostępne są w trzech, utrzymanych w pastelowych melanżach barwach: pastel (mieszanka jasnych beżów i żółci), nerino (splot szarości), a także sahara (odcień brązowo-piaskowy). Co warte podkreślenia, kostkę Polbruk Plaza możemy nabyć w czterech wymiarach: 20x20, 20x40, 40x40, 60x40 cm. Dzięki dużym formatom ułożenie większych powierzchni będzie znacznie prostsze, a stworzona nawierzchnia będzie stanowić stabilną płaszczyznę dla mebli ogrodowych. Dodatkowo, płyty mają grubość 6-7cm, co daje możliwość umieszczania na nich również ciężkich elementów. Uwagę zwracają także geometryczne kształty płyt, które idealnie sprawdzą się tak na obrzeżach, jak i w środkowej części patia, nadając mu śródziemnomorski urok i czar.

Widoki przywodzące na myśl śródziemnomorskie pejzaże możemy z powodzeniem przenieść na własny grunt. Tworząc miejsce prawdziwego wypoczynku - usytułowane w ogrodzie patio, powinniśmy pamiętać jednak o odpowiednio dobranej nawierzchni. W koncepcję idealnie wpisze się kolekcja Polbruk Plaza, która dzięki pastelowej kolorystyce i fakturze nawiązującej do struktury piaskowca ociepli otoczenie, sprawiając, że nasze patio zyska klimat wprost z wybrzeży słonecznej Hiszpanii czy Francji.Polbruk S.A. - część irlandzkiej grupy CRH plc - specjalizuje się w wytwarzaniu najwyższej jakości kostki brukowej, betonowych wyrobów drogowych i innych elementów małej architektury. Od ponad 20 lat dostarczamy Państwu materiały do aranżacji pięknych i trwałych nawierzchni, a wsparcie ze strony CRH - jednego z największych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie - pozwala nam wciąż się rozwijać i dążyć do tego, by kreowane przez nas przestrzenie nabierały niezwykłego charakteru. Polbruk S.A. jest największym producentem kostki i wyrobów drogowych w Polsce. Nasze produkty są powszechnie rozpoznawalne i dostępne na terenie całego kraju. Pozycja lidera zobowiązuje nas do ciągłej rozbudowy sieci dystrybucji, utrzymywania wysokiej jakości i nieustannego poszukiwania nowych rozwiązań. Bogactwo oferowanych kolekcji - ich zróżnicowane wzornictwo - odpowiada aktualnym trendom stylistycznym i daje nieograniczone możliwości realizacyjne.

Polbruk S.A.
Ul. Nowy Świat 16 c
80-299 Gdańsk
www.polbruk.pl
www.facebook.com/Polbruk