Żel peelingujący do mycia twarzy i ciała Iwostin Purritin REGENERACJA SKÓRY PO LECIE

Autor:
Drukuj artykuł

Urlop kojarzy się nam zwykle z relaksem w promieniach słońca. Opalona skóra to pamiątka po letnim wypoczynku i dla wielu oznaka udanych wakacji. Niestety słońce może być nie tylko źródłem przyjemności. Dawkowane bez ograniczeń i odpowiedniej ochrony szkodzi naszej skórze, na której jesienią, kiedy już zniknie opalenizna, pojawią się pamiątki niezbyt przyjemne - poważne problemy skórne.

Powszechne jest przekonanie, że słońce ma korzystny wpływ na skórę trądzikową, co nie jest prawdą. Opalenizna maskuje jedynie zmiany trądzikowe, a promieniowanie ultrafioletowe poprzez działanie przeciwzapalne zmniejsza stopień nasilenia i widoczność grudek oraz krostek. Pozorna poprawa stanu skóry po ekspozycji na słońce jest krótkotrwała. Po kilku tygodniach objawy trądziku nasilają się. Wysuszenie skóry spowodowane opalaniem oznacza pogrubienie warstwy rogowej naskórka i przyczynia się do nasilenia zaburzeń odpływu łoju i powstawania zaskórników.
Jak ją pielęgnować? Jak podkreśla dr n. med. Joanna Czuwara z Kliniki Dermatologii CSK MSWiA: "Należy przywrócić prawidłowe nawilżenie i złuszczyć naskórek. Aby jednak nie podrażnić skóry złuszczaniem, do preparatów przeciwtrądzikowych dodawane są substancje zmniejszające objawy stanu zapalnego, które pozwolą na lepszą ich tolerancję np. wyciąg z aloesu, alantoina. Po nawilżeniu i delikatnym złuszczeniu, skóra ulegnie wygładzeniu, w miarę regularnego stosowania złuszczą się zaskórniki".

Nowy preparat - Żel peelingujący do mycia twarzy i ciała Iwostin Purritin jest doskonały do aplikacji po urlopie, ma wielofunkcyjne zastosowanie dla skóry tłustej i trądzikowej: delikatnie złuszcza naskórek twarzy i ciała po opalaniu, odblokowując pory. Ponadto ogranicza rozwój bakterii Propionibacterium acnes oraz reguluje wydzielanie sebum, dzięki czemu zapobiega powstawaniu nowych zmian trądzikowych.

Wskazania: Oczyszczanie i złuszczanie skóry tłustej, skłonnej do zmian trądzikowych twarzy oraz całego ciała, w tym skóry pleców i dekoltu. Nie należy stosować przy ostrych zmianach zapalnych.
Sposób użycia: Należy nanieść niewielką ilość żelu na wilgotną skórę ciała lub twarzy, omijajać okolice oczu. Delikatnie masować, a następnie spłukać ciepłą woda. Do stosowania 2-3 razy w tygodniu.
Substancje aktywne: Physiogenyl, Zinzidone?, Cobiostab 400, alantoina, wyciąg z aloesu, granulki peelingujące z wosku jojoba, granulki polietylenowe.
Pojemność: 200 ml, cena ok. 39 zł.

Składniki aktywne w żelu peelingującym Iwostin Purritin:

Physiogenyl?
Fizjologiczny katalizator procesów biochemicznych zachodzących w skórze. Zawiera działające synergicznie:
? sól sodową PCA - fizjologiczny składnik naturalnego czynnika nawilżającego (NMF), utrzymuje odpowiednie nawilżenie warstwy rogowej naskórka;
? sól magnezową PCA - zapobiega "zmęczeniu" skóry;
? sól cynkową PCA - ogranicza proliferację Propionibacterium acnes;
? sól manganową PCA - poprawia nawilżenie skóry.
Działanie:
? Energizujące (powoduje wzrost stężenia ATP w skórze).
? Stymuluje wzrost i regenerację komórek.
? Stanowi doskonałe źródło energii oraz cennych pierwiastków śladowych (cynk, magnez).

Zinzidone? - aktywny fizjologiczny seboregulator, przeznaczony do rozwiązywania problemów skóry przetłuszczającej się. Reguluje wydzielanie sebum, zmniejsza skłonność do tworzenia się stanów zapalnych. Ogranicza rozwój bakterii.

Cobiostab 400 - ogranicza rozwój bakterii zarówno Gram dodatnich jak i Gram ujemnych, (w tym Propionibacterium acnes) oraz grzybów (zwłaszcza drożdżaków jak również grzybów z rodzaju Microsporum i Trichophyton, w tym Pityrosporum ovale).

Alantoina - wygładza i zmiękcza skórę, usuwając spękania i zgrubienia. Łagodzi podrażnienia.

Wyciąg z aloesu - nawilża i łagodzi podrażnienia. Aktywizuje układ odpornościowy i pomaga w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej.

Granulki peelingujące z wosku jojoba - delikatnie złuszczają martwy naskórek, działając mechanicznie.

Granulki polietylenowe - delikatnie złuszczają warstwę rogową naskórka, działając mechanicznie. Usuwają zanieczyszczenia.