Prospan na rynku polskim już od ponad 15 lat

Autor:
Drukuj artykuł

Prospan, lek na kaszel dostępny w 89 krajach świata, obchodzi swoje 15-lecie na rynku polskim. Podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Salveo Poland 4 listopada wykład wygłosił prof. Hanns Haberlain - odkrywca mechanizmu działania leku Prospan.

Każdego sezonu w Polsce z Prospanu korzysta ponad pół mln pacjentów. Są to zarówno dorośli jak i dzieci, gdyż Prospan to nowoczesny lek roślinny posiadający zdefiniowaną substancję czynną, potwierdzony naukowo mechanizm działania, a przy tym znakomity profil tolerancji. Dzięki temu lekarze obdarzają Prospan powszechnym zaufaniem. Preparat jest też pierwszym roślinnym syropem na kaszel w Polsce i piątym najczęściej wybieranym syropem na kaszel na rynku polskim, gdzie pojawił się 15 lat temu.

Z tej okazji odbyła się uroczysta gala Salveo Poland, na którą zaproszenie przyjął znakomity gość z Niemiec, prof. Hanns Häberlain, odkrywca mechanizmu działania leku Prospan, który w swoim wykładzie przedstawił historię leku, wyjaśnił model działania oraz zaprezentował najnowsze wyniki badań.

W gali 15-lecia Prospanu wzięło udział ponad 200 zaproszonych gości, pediatrów i farmaceutów, którzy wraz z pracownikami firmy Salveo Poland mieli okazję wysłuchać szeregu wykładów związanych nie tylko z Hedera Helix (substancją czynną leku Prospan), ale także z leczeniem kaszlu i innych chorób dróg oddechowych. Galę rozpoczął inauguracyjnym wykładem Country Manager Salveo Poland, Tomo Kurelac, a historię powstania oraz misję firmy zaprezentował Brand Manager, Daniel Matczak.

Prospan to jeden z najgruntowniej przebadanych leków na świecie. W ciągu ostatnich 20 lat przebadano go wśród ponad 65 tysięcy pacjentów pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności. Jest też pierwszym oryginalnym zarejestrowanym na świecie preparatem fitoterapeutycznym na bazie wyciągu z liści bluszczu, który ma działanie wykrztuśne, rozkurczowe, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i bakteriostatyczne. Wyciągi z liści bluszczu stosuje się zarówno w leczeniu objawowym kaszlu, jak i w ostrych zakażeniach układu oddechowego, dlatego Prospan można stosować również wspomagająco w terapii przewlekłych schorzeń oskrzeli związanych z zapaleniem.

Prospan zawiera jedyny w swoim rodzaju wyciąg Prospan Special-Ivy-Extract EA 575. Dzięki swej formule pneumoaktywnej, ten specjalny wyciąg może skutecznie pomóc w leczeniu skomplikowanych procesów związanych z kaszlem. Prospan rozrzedza śluz zalegający w oskrzelach, umożliwiając jego łatwiejsze wykasływanie, a dzięki temu - usunięcie z organizmu. Działa rozkurczowo na oskrzela, poszerzając zwężone drogi oddechowe, co umożliwia swobodniejsze oddychanie. Można stosować go już od 1. roku życia (w tym także poniżej 12 miesiąca życia).

***
Salveo Poland jest firmą farmaceutyczną powstałą w 2012 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu. Celem Salveo jest wprowadzanie na rynek polski uznanych, cieszących się powodzeniem i rozpoznawalnych marek innowacyjnych produktów farmaceutycznych. Nasz kreatywny i dynamiczny zespół, obejmujący ekspertów z szerokiego zakresu dziedzin każdego dnia pracuje na kreowaniu zadowolenia klientów, partnerów biznesowych i realizacji potrzeb pracowników.